Deutsch Polnisch Russisch 
 

Serdecznie witamy na stronie internetowej ostpreussen.net

Map

Znajdują się Państwo na stronie głównej naszej prezentacji Prus Wschodnich. Ta dawna, niemiecka prowincja, jest regionem Europy, który wywołuje bardzo różne reakcje u wielu osób. Istnieją bowiem Prusy Wschodnie Rosjan (obwód kaliningradzki), dla których zdobycz wojenna była przez wiele lat egzotyczna i niezrozumiała. Aż do teraz, kiedy młode pokolenie coraz bardziej identyfikuje się ze swoją małą ojczyzną. Są także litewskie (okręg kłajpedzki) i polskie (województwo warmińsko-mazurskie) Prusy Wschodnie oraz niemieckie Prusy Wschodnie - kraina wspomnień. Aby przejść do opisów poszczególnych powiatów i miejscowości wystarczy kliknąć na czerwony obszar zaznaczony na powyższej mapie Europy Środkowej. Za pośrednictwem naszej strony staramy się przedstawić zainteresowanym historię, krajobraz oraz ludzi Prus Wschodnich - takimi jakie były i jakie są współcześnie.

Dobrej zabawy Odkrywcy!

ostpreussen-immobilien
Modularne meble z litego drewna
Details
Apteka Warmińska
Details
Praca dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech i Holandii
Details

„Na szczęście jesteśmy zjednoczeni” Spotkanie dyskusyjne z dr. Hansem-Gertem Pötteringiem

20.01.2017

Czy wielokulturowość w UE jest jej siłą czy słabością? Czy powinniśmy pomagać uchodźcom? Jak bronić naszych wspólnych europejskich wartości? - na te i inne pytania odpowiadał były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, dr Hans-Gert Pöttering podczas spotkania pn. „Wielokulturowość dziedzictwem i wyzwaniem zjednoczonej Europy”, które odbyło się 18 stycznia w Domu Kopernika w Olsztynie. Tłem dla dyskusji były opowieści i wspomnienia Przewodniczącego opisane w jego biografii politycznej pt. „Na szczęście jesteśmy zjednoczeni”. (Fot. H.G. Pöttering i Rektor UWM w Olsztynie prof. Ryszard Górecki, Roksana Tchórz)

 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren