Deutsch Polnisch Russisch 
 

Serdecznie witamy na stronie internetowej ostpreussen.net

Map

Znajdują się Państwo na stronie głównej naszej prezentacji Prus Wschodnich. Ta dawna, niemiecka prowincja, jest regionem Europy, który wywołuje bardzo różne reakcje u wielu osób. Istnieją bowiem Prusy Wschodnie Rosjan (obwód kaliningradzki), dla których zdobycz wojenna była przez wiele lat egzotyczna i niezrozumiała. Aż do teraz, kiedy młode pokolenie coraz bardziej identyfikuje się ze swoją małą ojczyzną. Są także litewskie (okręg kłajpedzki) i polskie (województwo warmińsko-mazurskie) Prusy Wschodnie oraz niemieckie Prusy Wschodnie - kraina wspomnień. Aby przejść do opisów poszczególnych powiatów i miejscowości wystarczy kliknąć na czerwony obszar zaznaczony na powyższej mapie Europy Środkowej. Za pośrednictwem naszej strony staramy się przedstawić zainteresowanym historię, krajobraz oraz ludzi Prus Wschodnich - takimi jakie były i jakie są współcześnie.

Dobrej zabawy Odkrywcy!

ostpreussen-immobilien
Naprawa cystern samochodowych i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Details
Praca dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech i Holandii
Details
Szklarnia szklarstwa artystycznego
Details

Wykład pastora Fryderyka Teglera w Sorkwitach

08.11.2017

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sorkwitach i Stowarzyszenie Freunde Masurens e.V. mają zaszczyt zaprosić na odczyt ks. mgr. Fryderyka Teglera z RFN „Pieśni Dr. Marcina Lutra w muzyce i w słowie". Spotkanie odbędzie się 01.12.2017 roku o godzinie 17.00 w Koṡciele Ewangelicko-Augsburskim w Sorkwitach i uświetnią je chór parafialny oraz dzieci z Krutyni. Po odczycie zapraszamy do domu młodzieżowego parafii, gdzie przy małym poczęstunku i lampce wina, będzie możliwość porozmawiać z referenten.

 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren