Deutsch Polnisch Russisch 
 

Serdecznie witamy na stronie internetowej ostpreussen.net

Map

Znajdują się Państwo na stronie głównej naszej prezentacji Prus Wschodnich. Ta dawna, niemiecka prowincja, jest regionem Europy, który wywołuje bardzo różne reakcje u wielu osób. Istnieją bowiem Prusy Wschodnie Rosjan (obwód kaliningradzki), dla których zdobycz wojenna była przez wiele lat egzotyczna i niezrozumiała. Aż do teraz, kiedy młode pokolenie coraz bardziej identyfikuje się ze swoją małą ojczyzną. Są także litewskie (okręg kłajpedzki) i polskie (województwo warmińsko-mazurskie) Prusy Wschodnie oraz niemieckie Prusy Wschodnie - kraina wspomnień. Aby przejść do opisów poszczególnych powiatów i miejscowości wystarczy kliknąć na czerwony obszar zaznaczony na powyższej mapie Europy Środkowej. Za pośrednictwem naszej strony staramy się przedstawić zainteresowanym historię, krajobraz oraz ludzi Prus Wschodnich - takimi jakie były i jakie są współcześnie.

Dobrej zabawy Odkrywcy!

ostpreussen-immobilien
Praca dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech i Holandii
Details
Piwo StaroGdańskie - nieprzerwana tradycja od 140 lat
Details
Tradycyjne wędliny z Warmii
Details

Kośció. ewangelicki na Mazurach wczoraj i dzisiaj

24.03.2015

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sorkwitach i stowarzyszenie Freunde Masurens mają zaszczyt zaprosić na odczyt Biskupa Rudolfa Bażanowskiego się 24.04.2015 r. o godzinie 17.00 w Koṡciele Ewangelicko-Augsburskim w Sorkwitach. Po odczycie zapraszamy do Domu M.odzieżowego parafi, gdzie przy ma.ej przekąsce i kieliszku wina, będzie możliwość porozmawiać z biskupem Bażanowskim. (Kerstin Harms, Freunde Masurens)

 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren