Deutsch Polnisch Russisch 
 

Serdecznie witamy na stronie internetowej ostpreussen.net

Map

Znajdują się Państwo na stronie głównej naszej prezentacji Prus Wschodnich. Ta dawna, niemiecka prowincja, jest regionem Europy, który wywołuje bardzo różne reakcje u wielu osób. Istnieją bowiem Prusy Wschodnie Rosjan (obwód kaliningradzki), dla których zdobycz wojenna była przez wiele lat egzotyczna i niezrozumiała. Aż do teraz, kiedy młode pokolenie coraz bardziej identyfikuje się ze swoją małą ojczyzną. Są także litewskie (okręg kłajpedzki) i polskie (województwo warmińsko-mazurskie) Prusy Wschodnie oraz niemieckie Prusy Wschodnie - kraina wspomnień. Aby przejść do opisów poszczególnych powiatów i miejscowości wystarczy kliknąć na czerwony obszar zaznaczony na powyższej mapie Europy Środkowej. Za pośrednictwem naszej strony staramy się przedstawić zainteresowanym historię, krajobraz oraz ludzi Prus Wschodnich - takimi jakie były i jakie są współcześnie.

Dobrej zabawy Odkrywcy!

ostpreussen-immobilien
Praca dla opiekunów i opiekunek osób starszych w Niemczech i Holandii
Details
CMSerwis - Pogotowie komputerowe
Details
Sklep Myśliwski Zakład Rusznikarski Jan Janczewski
Details

Oddaj głos – wybierz patrona elbląskich tramwajów

14.02.2012

Elblążanie mogą już głosować w sondzie internetowej, która wyłoni patronów elbląskich tramwajów, tzw. ogórków . Zachęcamy do zapoznania się z biogramami zasłużonych elblążan i do głosowania!

Zagłosuj na patrona elbląskiego tramwaju

Glosuj

 
 
Akzeptieren

Diese Website verwendet Cookies. Durch die Nutzung dieser Webseite erklären Sie sich damit einverstanden, dass Cookies gesetzt werden. Mehr erfahren